Ahmad Mansour gazetecilere dava açmak istiyor ve istifa etmeyi düşünüyor

Peace Hug

New member
medya Dolandırıcılık iddialarının ardından

Ahmad Mansour “her gün” bırakmayı düşünüyor.

12:27 itibarıyla| Okuma süresi: 2 dakika

Ahmed Mansur bir röportajda

Ahmed Mansur, Zeit’e verdiği röportajda “Ben yalancı değilim, iftiraya uğradım” dedi.

Kaynak: resim ittifakı / Hasan Bratiç

WELT podcast’lerimizi buradan dinleyebilirsiniz.

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni talep ettiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek, bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Buna, GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına verdiğiniz onay da dahildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar ve sayfanın alt kısmındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.

Aşırıcılık araştırmacısı Ahmad Mansour’a yönelik dolandırıcılık iddialarının yasal sonuçları da olabilir: Psikoloji, onun hakkında haber yapmaya karşı bir dava açmayı düşünüyor. Mansour, aynı zamanda eylemleriyle de mücadele ettiğini söylüyor.

Ahmad Mansur, biyografisini tahrif ettiği yönündeki iddiaları reddediyor. Haftalık Die Zeit gazetesine verdiği röportajda “Ben yalancı değilim, iftiraya uğradım” diyor.

Mansour, geçen hafta İngiliz web portalı Hyphen’da bağımsız bir yazar tarafından İsrail’deki ünlü Tel Aviv Üniversitesi’nde psikoloji okumakla ilgili yanlış beyanlarda bulunmakla suçlandı. Ayrıca Mansur, kendi ifadelerinin aksine hiçbir zaman radikal bir Müslüman olmadı ve sonuç olarak okulu bırakmış olamaz.

Çok sayıda medya araştırmayı ele aldı ve WELT de süreç hakkında haber yaptı.

ayrıca oku

Ahmed Mansur

Mansour şimdi, gazetecinin “kendisini bir kişi olarak meşrulaştırmaya niyetli olduğunu” iddia ediyor ve bu nedenle “yazara iftira ve asılsız iddialardan dava açacağını” iddia ediyor. Ayrıca Tel Aviv Üniversitesi’nde okudu ve HU Berlin’den mezun oldu.

ayrıca oku

Armageddon Şampiyonası Serisi

Şu da bir gerçektir: “1989’dan 1996’ya kadar İsrail’deki İslami hareketin içindeydim. Bu grup, Mısır Müslüman Kardeşler’in Arap-İsrail kolu ve kurucuları böyle söylüyor.”

İslam eleştirisinin genellikle AFD olduğundan şüpheleniliyor

Geçen haftaki bok fırtınası sonucunda Mansur, röportajında İsrail’de kendisini ve ailesini risk altında gördüğünü devam ettirdi.

Ona göre İslamcılığı eleştirenler de Almanya’da düpedüz katledilirdi. “AfD 2017’de Federal Meclis’e girdiğinden beri, bunun onaylanma korkusu var.” Siyasal İslam eleştirisinden giderek “AfD tarafından şüpheleniliyor ve benim gibi Müslümanlardan ve yabancılardan gelse bile yabancı düşmanı olarak etiketleniyor.”

Mansur, ara sıra bırakmayı düşünüp düşünmediği sorulduğunda gazeteye “Her gün” diyor ancak vazgeçmiyor: “Henüz değil.”