Alice Munro: Kızı üvey babanın tacizi hakkında yazıyor

Peace Hug

New member
edebiyat Alice Munro

Nobel ödüllü şahsın evinde tacizŞu tarihten itibaren: 9 Temmuz 2024| Okuma süresi: 2 dakika


Alice Munro (1931'den 2024'e)Alice Munro (1931'den 2024'e)
Yazar Alice Munro (1931–2024)

Kaynak: resim ittifakı / empics


Kanadalı yazar Alice Munro'nun ölümünden iki ay sonra kızı, Munro'nun dokuz yaşındayken ikinci kocası tarafından tecavüze uğradığını kamuoyuna açıklar. Kızın suçlamaları, suçun öğrenilmesinin ardından annenin sessizliğine yönelik.

WELT podcast'lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.BENAlice Munro'nun 2013'te Nobel Edebiyat Ödülü'nü hak ettiği yüzlerce kısa öyküde, bunlar genellikle hayatın başına gelen, onları yenen, onları sürükleyen, genel olarak kader denen şeye karşı çıkan insanlar hakkındadır. Kendini savunma. Ta ki bir noktada bunu yapana kadar.

Çoğu zaman bu kişiler kadındır. Ve onların kaderini belirleyenler de erkeklerdir. Çok az kadın bu erkeklere karşı kendini savunabilecek gücü buluyor. Alice Munro, bunu ancak şimdi biliyoruz, Nobel Ödülü'nden on bir yıl sonra ve ölümünden yaklaşık iki ay sonra da onlardan biriydi.


ayrıca oku


KANADA BASINI 2013-12-10.  Kanadalı yazar Alice Munro'nun 10 Aralık 2013'te Victoria, BC'de fotoğrafı çekildi. THE CANADIAN PRESS/Chad Hipolito URN:76168434


Alice Munro'nun 1970'lerin başında boşandığı ilk kocası Jim'den çocuğu olan Andrea Robin Skinner, Toronto Star'da annesini yardım sağlamamakla suçladığı uzun bir makale yayınladı. Coğrafyacı Gerold Fremlin olan üvey babası, dokuz yaşındayken ona tecavüz etti ve daha sonra cinsel tacizde bulundu.


Andrea Robin Skinner, Alice Munro'nun Jim Munro ile ilk evliliğinden olan üç kızından biridir.
Andrea Robin Skinner, Alice Munro'nun Jim Munro ile ilk evliliğinden olan üç kızından biridir.

Kaynak: Getty Images aracılığıyla Toronto Star


İstismarını yalnızca on beş yıl sonra ve açıkça biyolojik babasından sonra bir mektupta açıkladığı Alice Munro, bu arada Fremlin'den ayrılmıştı, ancak ona neredeyse birinden gelen oldukça eski bir açıklamayla geri döndü. hikayeler şöyle olabilir: “Kendisine 'çok geç söylendiğini', onu çok sevdiğini ve kadın düşmanı kültürümüz yüzünden ondan kendi ihtiyaçlarını inkar etmesini, çocukları için kendini feda etmesini ve yaptığı hataları beklediğimi söyledi. adamların hakkını verin.”

Skinner'a göre istismar ailede açık bir sırdı. Skinner polise ancak otuzlu yaşlarının sonlarında başvurdu. 2013 yılında Munro Nobel Ödülü'nü kazandığında ölen ve yazarın ortak olarak her zaman alenen övdüğü Fremlin, iki yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. Skinner'a göre hikayesinin annesi hakkında anlatılan hikayelerin bir parçası olmasını istiyor.