Daniel Brühl ne kadar inanılmaz derecede iyi?

Peace Hug

New member
Fikir Lagerfeld serisi

Daniel Brühl ne kadar inanılmaz derecede iyi?

Durum: 07:26| Okuma süresi: 3 dakika

Bunu nasıl yapıyor?  Daniel Brühl Lagerfeld rolünde

Bunu nasıl yapıyor?  Daniel Brühl Lagerfeld rolünde

Bunu nasıl yapıyor? Daniel Brühl Lagerfeld rolünde

Kaynak: 2023 Disney

Modayla ilgilenmiyorum. Konu Karl Lagerfeld'e gelince şu ana kadar bir örgü ve yelpazeden fazlasını düşünmedim. Ve “Karl Lagerfeld Olmak” dizisini izlemem de bir tesadüftü. Ancak yeniden canlanmayla sona erer.

BENPartiye biraz geç kaldım, bunun nedeni davetli bile olmamam olabilir. Modayla ilgilenmiyorum. Pret-à-porter ve haute couture yazamıyorum ve aradaki farkı kesinlikle anlayamıyorum. Yves Saint-Laurent hakkında bildiğim tek şey onun sinir krizi geçirerek doğduğudur ama bunu gerçekte kimin söylediğini bilmiyorum. Süpermodelleri son derece sıkıcı buluyorum ve lüks her zaman biraz müstehcen buluyorum. Karl Lagerfeld'e gelince: O, ben yaşadığım sürece oradaydı ve en iyi ihtimalle şunu söyleyebilirim: Doğallığı beni rahatsız etmedi.

Bu yüzden “Karl Lagerfeld Olmak” projesinin hedef grubunun bir parçası değilim ve seriyi tanıtan pek çok posterin yanından hiç etkilenmeden geçtim. Hala altı bölümü izlemiş olmam neredeyse bir kazaydı, bu kanepelerde de oluyor ve iyi bir oyuncu olduğunu bildiğim Daniel Brühl'le biraz ilgisi vardı. Bu, “Wikileaks İçinde”, “Kuşatma”da ya da son olarak “Batı'da Yeni Olan Her Şey”de gözden kaçırılamazdı. Ancak, kalben şunu söyleyeyim: Daniel Brühl'ü Karl Lagerfeld olarak görmeden önce bu kadar inanılmaz derecede iyi olduğunu bilmiyordum.

ayrıca oku

UTF-8QDisney_-_Becoming_Karl_Lagerfeld_-_Daniel_BrC3BChl_2

Elbette, mükemmel bir şekilde yapılmış bir diziden faydalanıyor: senaryo açıkça çok ilginç bir kitaba dayanıyor (“Kaiser Karl”, bunu elbette bilmiyorum), yönetmen ve kamera mükemmel fotoğraflar çekiyor, ekipman (gerekli) Bu durumda) muhteşem ve Daniel Brühl'ün (yaşlanan Marlene Dietrich rolünde Sunnyi Melles, Saint-Laurent rolünde Arnaud Valois) yanı sıra oyuncular da harika bir iş çıkarıyorlar, özellikle de Lagerfeld'in ortağı gibi olan Jacques de Bascher rolünde Théodore Pellerin. elbette onu da tanıyordum, onu değil).

Ancak bunların hiçbiri Brühl'ün efsanevi performansını açıklamıyor, çünkü Karl Lagerfeld'i oynamak gerçekten imkansız olmasa da son derece zor, çünkü eğer cahil bir insan olarak bunu doğru anlarsam: adam tüm hayatı boyunca kendini oynuyor. Brühl yalnızca rol olarak var olan bir role bürünüyor – peki bu istemsiz bir parodiden başka nasıl sonuçlanabilir? Mesela bu konu hep karnaval değil mi? Bu açık, her zaman biraz aceleci ifade, sırf kopya hemen kabare gibi göründüğü için kopyalanamaz değil mi? Özellikle böyle bir durumda neyin söylendiğini değil, yalnızca nasıl söylendiğini duyacağınız için.

Bir iç depolama alanı

Brühl'ün sırrı: Lagerfeld'i hiç kopyalamıyor, onu kendisine dönüştürüyor ve bir maskeye (veya Lagerfeld'in uzun yaşamı boyunca taktığı birçok maskeden birine) gerek yok. Elbette aksesuarlar var – yelpaze, gözlük, örgü ve bazen oldukça tuhaf botlar – ama bunlar manşetin üzerine takılan saatten daha müdahaleci değiller ve Brühl bunları son derece tasarruflu ve dolayısıyla büyük bir doğallıkla kullanıyor.

ayrıca oku

Üstelik vücut kostümü giymiyor: biraz takılıp kalıyor, bazen konuşurken biraz şaklıyor ama izleyiciye dışarıdan bir Lagerfeld göstermeye bile kalkışmıyor. Brühl, içindeki Lagerfeld'i canlandırırken aslında Brühl'e benziyor: yalnız ve çoğu zaman yaralı bir adam ama aynı zamanda sert, ara sıra zalim, neredeyse absürt derecede iradeli bir adam ve olağanüstü zekası onu çoğu zaman yalnız çalışmaya mahkum ediyor.

Görüyorsunuz: Karl Lagerfeld'i düşünmeye başladım. Her şeyden önce Daniel Brühl bana oyunculuğun ne kadar olağanüstü olduğunu gösterdi. Bizi ne kadar etkilediğinin farkına bile varmadığımız bir şeye yaklaştırıyor.

“Becoming Karl Lagerfeld” Disney+'ta izlenebilir.