Eğitim Nedir yorumlar ?

Hazbiye

Global Mod
Global Mod
Egitim, yasammzn en onemli parcalarndan biridir. Kisisel gelisim ve toplumsal acdan hayati onem tasr. Kendimizi yetistirme, dusuncelerimizi gelistirme ve nitelikli bir yasam surme konusunda onemli bir etkendir. Egitim, ogrenme sureci dahilinde yasammzn her alannda gerekli becerileri kazanmamza, kulturumuzu gelistirmeye ve kendimizi ifade etmeye yardmc olmaktadr.

Tanmlanmas

Egitim, ogrenciye bilgi, beceri ve dusunme yetenegi saglamak icin ogretmenler tarafndan duzenlenen bir surec olarak tanmlanabilir. Egitim, cocuklarn ve yetiskinlerin kultur, ahlak ve bilimsel bilgiye erismesine yardmc olur. Bu surec, katlmclar arasnda hareketlilik, deneyim kazanma ve ogrenme surecinin kalitesini arttrmak icin kullanlan cesitli ogretim yaklasmlarn icerir.

Turleri

Egitimin turleri, ogrencilerin ve ogretmenlerin egitim alma ve verme sureclerini ozellestirmek icin kullanlan cesitli yaklasmlara dayanr. Egitim sistemleri, ogrencilerin farkl ogrenme stillerine gore ozellestirilmis egitim programlar sunmak icin kullanlan cesitli yaklasmlar icerir. Ornegin, ozel egitim bireysel ogrenme ihtiyaclarna gore ogrencilerin ihtiyaclarn karslamak icin tasarlanms bir programdr. Diger egitim turleri arasnda dersler, kurumsal egitim, e-ogrenme ve cevrimici ogrenme vardr.

Amac

Egitimin temel amac, ogrencilerin, ogretmenlerin ve toplumun ckarlarn karslamaktr. Ogrencilerin, kendilerini ifade etme ve nitelikli bir yasam surme yeteneklerini gelistirmelerine yardmc olmak, onlar iyi bir toplumsal konumda tutmak ve onlar cagdas yasam kosullarna uyumlu hale getirmek amaclanr. Egitim sureci, ogrencilerin bilgi, beceri ve dusunme yeteneklerini arttrmak icin tasarlanmstr. Egitim, ogrencilere hayatlarnn her alannda kullanabilecekleri becerileri kazandrmak icin onemli bir aracdr.

Egitim, toplumda onemli bir role sahiptir.