“Kızgın”: Stones’un yeni single’ını sonsuza kadar bekliyorum – ve sonra buna benzer bir şey oluyor!

Peace Hug

New member
Fikir “sinirli”

Stones’un yeni single’ını sonsuza kadar bekliyorum ve sonra buna benzer bir şey oluyor!

12:21 itibarıyla| Okuma süresi: 4 dakika

“Mick ve Keith yaşlı evli bir çift gibiler; şu anda çok iyi bir dönemden geçiyorlar”

Rolling Stones, yeni albümleri ‘Angry’nin ilk teklisini Londra’da yayınladı. Hackney Diamonds, 18 yıl aradan sonra ilk orijinal stüdyo albümleri. WELT yazarı Alan Posener, WELT stüdyosunda efsanevi rock’n’roll grubunun başarısının sırrını anlatıyor.

WELT podcast’lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerinizin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (bu, herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar aracılığıyla ve sayfanın altındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.

Roling Stones’un yeni şarkılarından oluşan son albümü 18 yıl önce yayınlandı. Şimdi Hackney Diamonds geliyor. “Angry” şarkısı bir ön tat olarak karşımıza çıkıyor. 80’li yaşlardaki üç efsaneden gelen bir yaşam belirtisinden daha fazlası mı? Uzun süredir Stones hayranı olan yazarımız şüphelerini dile getiriyor.

Açok kötü. İşte bize “Erkeğin Olmak İstiyorum”, “Küçük Kırmızı Horoz”, “Memnuniyet”, “İstediğini Her Zaman Alamazsın”, “Evden 2000 Işık Yılı Uzakta” şarkılarını armağan edenlerden yeni bir single geliyor. Seni Özledim”, “Start Me Up”, “Under Cover Of The Night”, “Harlem Shuffle”, “Fool To Cry”, “Living In A Ghost Town” ve daha onlarca harika hit ve sonra bu yorgun hazır ürün .

Elbette şarkı bir Stones single’ının sahip olması gereken tüm özelliklere sahip: Keef’in “Start Me Up” veya “Brown Sugar” şarkılarını hatırlatan muhteşem riff’i; akılda kalıcı nakarat; çok fazla akor yok. Yeni davulcu şarkıyı güzel bir şekilde çalıyor ve Steve Jordan’ın Charlie gibi sallanamaması bir hediye.

Jagger, Jagger’ın söylediği gibi şarkı söylüyor ve 80 yaşında bu bir şeyler söylüyor. Tamam, Don Was ve Andrew Watt’ın prodüksiyonu fazla Los Angeles ve yeterince Londra değil, fazla yavan ve pürüzsüz, armoniler fazla sıkı, Hackney Diamonds albümü için kötüye işaret, ama lütfen, her zaman “Ana Caddede Sürgün” olmak zorunda değil ” veya “Mavi Ve Yalnız”.

ayrıca oku

DOSYA - Rolling Stones'tan Charlie Watts, 14 Kasım 2016'da New York'ta bir portre için poz veriyor.  Watts'ın yayıncısı Bernard Doherty, Watts'ın 24 Ağustos 2021 Salı günü Londra'daki bir hastanede ailesiyle birlikte huzur içinde vefat ettiğini söyledi. Kendisi 80 yaşındaydı. (Fotoğraf: Victoria Will/Invision/AP, Dosya)

Peki Glimmer Twins yeni şarkıyla bize ne anlatmak istiyor? Hala evrendeki en iyi Stones cover grubu olduklarını mı? hediye. Bir hitin her zaman sahip olması gereken akılda kalıcılığının yanı sıra, iyi Stones single’larında her zaman belirsiz bir şeyler de vardı: Her zaman karşılanamayacak ihtiyaçlar uyandıran reklam endüstrisinin eleştirisi “Memnuniyet” ile; “2000 Işık Yılı”nda, Bowie’nin Binbaşı Tom’unu öngören ve ona karşı koyan esrarkeşin varoluşsal yalnızlığı; Güney Amerika’dan Orta Afrika’ya kadar vekalet ve gizli savaşların, işkence merkezlerinin ve genelevlerin kabus senaryosu olan “Giz Altında”da; “İstediğini Her Zaman Alamazsın”da, Swinging London’ın daha az kabusu olmayan, sadist parti kızlarıyla – “camda kanayan bir adam” – zarif resepsiyonlar ile önlerinde hap bağımlısı ünlülerin oluşturduğu sıra arasında geçiş. Chelsea’deki eczane ve ve ve.

Bazen sadece güzel bir cümledir: “Ölü bir adamın gelmesini sağlarsın…”: çok hoş; Bazen, “Seni Özledim” gibi, bir sahne hazırlıyor: bir kasa şarapla gelmek isteyen bir arkadaşının araması ve “seninle gerçekten tanışmak isteyen bazı Porto Rikolu kızlar”, hepsi de şarkıcı yüzünden boşuna geceleri Central Park’a gizlice girmeyi ve yalnızlığın tadını çıkarmayı tercih ediyor; bazen Beatles’ın nezaketle onlar için yazdığı bir şarkının punk tarzında yeniden yapılandırılmasının katıksız küstahlığıdır: “Senin Adamın Olmak İstiyorum”; ya da “Little Red Rooster” gibi klasik siyah country blues’u alıp beyaz bir çocuğun onunla neler yapabileceğini gösterme küstahlığı, tıpkı Elvis’in “Hepsi Tamam Anne”de yaptığı gibi. Bazen… ah.

ayrıca oku

Bu beyleri tanıyorsunuz: Ronnie Wood, Keith Richards, Mick Jagger ve Charlie Watts

Burada bunların hiçbiri yok. Aferin, ama ne müzikal ne de lirik olarak hiçbir şey akılda şu rifften daha uzun süre kalmıyor: “Neden bana kızgınsın? Ben sana hiçbir şey yapmadım.” Tanrım, Jagger bunun gibi yeterince aşk-ölüm şarkısı yazdı; sadece “Miss You” değil, aynı zamanda acı “Wild Horses”, son derece hüzünlü “Fool To Cry” ve muhteşem bir şekilde kendini küçümseyen “Zaten Üzerimde”: Burada neden bu kadar sıradan? Pencere camlarına yağan yağmur, kafamda bir melodi, Tanrım, evet.

Peki video? Sarı saçlı ve deri kıyafetli güzel bir kız, üstü açık bir arabayla Los Angeles’a doğru ilerliyor ve her reklam panosunda genç, güzel Stones’u görebilirsiniz; siz – dostum – Sydney Sweeney çok güzel bir şekilde esniyor ve şunu ve şunu tuttuğu için bunlara bakmazsınız. kamera. İsterseniz bu reklamı kendinizle alay etmek olarak da anlayabilirsiniz. Friedrich Hölderlin’in yazdığı gibi: “Dünyaya bakan kişi yüksek gençliği anlar / Ve bilgedir / Çoğu zaman sonunda güzele yönelir.” Ama kirli yaşlı adamlar da öyledir ve geçiş akıcıdır.

Yeni bir Stones single’ı istiyordunuz ve işte burada! Salavi.

Burada YouTube’dan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerinizin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (bu, herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar aracılığıyla ve sayfanın altındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.